Někdy dostanu chuť žít zdravěji, než žiju a něco pro to udělat. A v poslední době jsem si velmi oblíbila kokos. Piju kokosovou vodu, jím kokosové chipsy a také jsem si udělala domácí kokosový šampon na vlasy.

Česká rodinná firma stojí za vývojem moderního přípravku na krytí šedin a odrostů

Už se vám někdy stalo, že vaše kadeřnice neměla čas nebo nečekaně onemocněla přesně v den, kdy jste ji potřebovali nejvíce, proto jste nemohli zazářit na nějaké mimořádné události? Tak toho se už rozhodně bát nemusíte, na trh byl uveden vlasový přípravek Colorwin. Tento sprej váš problém s šedinami či odrosty v několika vteřinách vyřeší. Za Colorwin sprejem stojí PharmDr. Jolanta Kantor, která nemohla takový produkt na českém trhu najít a tak se rozhodla ho vyvinout a vyrobit sama.

Máme tu téma, které bude zajímat zejména ženy, které si barví vlasy. Šediny a odrosty jsou někdy viditelné dříve, než máme objednanou další návštěvu u kadeřnice. No a pak máme třeba vyrazit do společnosti a cítíme se špatně. Máme pocit, že ty šedivé vlasy nás dělají staršími, vypadáme neupraveně apod. Sama tyto situace důvěrně znám a tak nabízím 5 rychlých triků, jak šediny zamaskovat.

Text: PrimaŽena
6. listopadu 2018 | 09:00

Nečekaně potřebujete dnes vypadat krásně a sebevědomě, ať už máte jakýkoli důvod – důležitou pracovní schůzku, večeři s přáteli, setkání po letech. Jediné co vám však nehraje do karet, jsou viditelné šedivé odrosty v pěšince. Kadeřnice na vás dnes opravdu nemá čas. Jak se s tím vypořádáte?

Pokud si chcete koupit sprej nebo jste si jej už koupili, tak určitě byste měli vědět, že každý výrobek může mít i mínusy, pokud se nepoužívá správně. Nové přípravky vlasové kosmetiky, které kryjí šedé vlasy v období mezi barvením vlasů, jsou perfektní pro okamžité použití. Spreje jsou vodě odolné. Z vlasů a pokožky se smývají šamponem.

Když jsem byla malá, zpívala jsem písničku o tom, jakou mají barvy sílu a moc vylepšit svět a udělat jej krásný, navzdory těm, kteří jej vidí černě. V té době jsem neměla ponětí, co je to pozitivní a negativní myšlení. Věci jsem pouze vnímala jako dobré a špatné. Barevný svět byl dobrý a černou barvu měl nepřítel (byla doba seriálu Čtyři z tanku a pes).

V přírodě jsou vždy samci ti krásní a okázalí, samičky jsou nevýrazné a nenápadné.

Narodila jsem se v době, kdy chemie ještě nevládla každému odvětví našeho života a matka příroda byla zdrojem surovin naší stravy, ale i zdrojem surovin ke zkrášlení našeho těla a vlasů. Proto jsem si dělala nálevy a odvary z kopřivy, heřmánku, břízových listů, ořechových slupek nebo z ovesných vloček a po umytí vlasů šampónem jsem si je tím mým nálevem opláchla. S věkem, když jsem občas objevila první šedivé vlasy, jsem opět našla pomoc v přírodě.

Spojení šedin se stářím má svůj zdroj především v naší mysli. Někdo najde své první šedivé vlasy už ve 20 letech a určitě ho nebudeme brát za staršího člověka. Opačným případem může být džentlmen v letech, který nemá žádné šedivé vlasy a doba, kdy ho považovali za mladíka, je už dávno pryč. Proč vlasy začnou šedivět, proč najednou zleniví melanocyty, buňky, které vytvářejí pigmenty – barvu ve vlasech, tak to neví ani vědci.

Všechny ženy, které si barví vlasy, rozhodně znají ten moment, kdy je ještě pár dní do návštěvy kadeřníka a vy už nevíte, jak si vlasy učesat, aby nebyly vidět šedivé odrosty. Na rychlou a zázračnou pomoc přijdou vhod spreje ColorWin, které dokáží odrůstající barvu překrýt a vlasy v mžiku vypadají jako těsně po nabarvení. My jsme je vyzkoušely a pro tmavovlásky je tento produkt naprostou nezbytností.

Určitě jste si všimli i vy nádherně lesklých vlasů v nějaké reklamě na vlasovou kosmetiku. Možná jste si řekli, že to je spíše důsledek techniky a ne přírody. Kdybychom však vlasům dali jejich volnost, nezasahovali jim do jejich struktury a pečlivě se o ně starali, tak by krásně lesklé určitě byly. Lesk vlasů způsobuje odraz světla. Pokud je vlas zdravý, nenarušený, tak je efekt viditelný už z dálky.

Někdy dávno, zhruba v roce 2000 jsem slyšela poprvé od mé kadeřnice, abych si dávala pozor na silikon v kosmetice. Pak mi ještě vysvětlila, proč může být silikon nebezpečný (škodí nejen lidem, ale i přírodě - není totiž biologicky odbouratelný, hromadí se v přírodě).